DŘÍVE 14.08. 2012 NYNÍ 30.10. 2012
undefined

ARTUŠKOVO VIDEO, JEHO PŘÍBĚH V KOSTCE, DĚKUJEME AUTORCE NIKY ;-)) 

Artušek zde: https://www.facebook.com/events/492414944110850/

 

NOVINKY - Artušek Spajky

14.10.2012 22:27

 

Tak před chvilkou jsem mluvila s paní, a vše je moc dobré :-) Pejsek se aklimatizoval velmi velmi dobře, řádí, hraje si, má velkou radost ze všeho co dostane a už dokonce i hlídá. Na zahradě tedy nemůže být sám, protože jak byl dlouho zavřený, mohl by utéct. Dnes se Artušek rozhodl navštívit sousedního pejska, a kluci si trochu vyměnili názory, ale jinak vše je jak má být. Paní říkala, že je to tedy divoch :-D nojo, to je jasné je to přeci energický a temperamentní dalmatin ;-)) 
Dokonce dnes Artuška navštívil pán, který na vojně cvičil pejsky a Artušek krásně poslouchá na některé povely :-)) Paní mi i říkala, že je ohromně chytrý a dává to také najevo :-) 
Neuvěřitelnou radost měl, když dostal dnes hadr a běhal s ním po zahradě, skotačil a sršil prý blahem :-) Pejsek si užívá zahrádky a člověčí lásky :-))
Moc děkujeme že se o pejska tak skvěle staráte, je u Vás PRVNÍ den, a co všechno jste s ním už zažili :-)) Nádhera :-)) 
Z Artuška Spajkyho se nám tedy klube rošťák a zato jsme moc a moc rádi !!! Posíláme velikánský pozdrav do domečku a přejeme krásnou dobrou noc vám všem ;-)) 
 
Artušek Spajky na své DOČASNÉ zahrádce v moc moc krásném prostředí, kde si hraje a učí se lumpačit :))

14.10.2012 20:36

Artušek Spajky byl přivezen po tragedii kauza Čichalov i s ostatními pejsky (asi přes 30 psů) do útulku v Čichalově, kde se ošetřovatel Petr o všechny postaral a poskytl jim jak první pomoc a veterinární péči, tak nafotil a zdokumentoval všechny pejsky.

Společně s Artuškem Spajkym tam byla ještě jedna dalmatinka, tedy fenka, u které zanedouho zjistili že je březí. Ze začátku jsem si s paní Peldovou psala i proběhlo pár telefonátů a vypadala opravdu věrohodně. Fenky se nakonec ujala paní starostka, se kterou jsem také jen jednou telefonovala, nyní mi nebere telefon. . . :-(

Vždy jsem pro záchranu každého života a vždy budu, ale u této fenky nebylo ani jasné, zda je otcem Artušek Spajky a navíc by byla všechna bezpapírová, útulky jsou přeplněné a problém byl a i nadále je s umisťováním pejsků, což stále pokračuje :-( proto jsem navrhla paní, ať vezmou fenku určitě ještě k Vetovi a ten ať zkusí určit v jakém ,,týdnu,, fenka je, následně že by byla nejlepší opravdu injekce, která by zajistila samovolné vypuzení. Tohle se mi píše velmi smutně, ale myslím si opravdu, že v tomhle případě to bylo nejlepší řešení. Navíc fenka dle fotek neměla bříško velké, nebylo nijak poznat že je březí takže se dalo usoudit, že byla hodně hodně v začátku,... no nic...

Během mejlování s paní Peldovou mě jasně ujistila, že je velmi zodpovědná,když jsem jí psala i říkala aby mne informovala o každém kroku či nových zprávách, NAJEDNOU TO UTICHLO. . . . IKDYŽ JSEM OPAKOVANĚ NAPSALA, ODPOVĚĎ ŽÁDNÁ. A K TOMU JSEM SAMOZŘEJMĚ VYVĚSILA PEJSKA ARTUŠKA SPAJKYHO V NABÍDCE. I jsem paní poradila, jak s Artuškem a ať ho vezme ven na procházku, psala mi že ho vzala i se svou malou 6-ti letou holčičkou ven a vše bylo ok, že pejsek byl jako milijus. A pak najednou prostě přestala komunikovat . . .

 

Čas letí jako voda, a o pomoc žádá další pejsek, respektive ,,další,, dalmatin v útulku Mariánské lázně, kde navíc nemají uzpůsobeny podmínky pro pejsky v zimě, tedy v dobách mrazu a ještě k tomu se jejich provozovatel nestará jak by měl. . . nikdo psy nevenčí, jen občas pár dobrovolníků, kteří tak ale také nejezdí každý den !!! občas je i nakrmí a psi jsou celý den ve vlhku, dle fotek kdo tuto ,,kauzu,, sleduje je vše vidět.

A dále,. . .

už druhý den zjišťujeme, že Spajky je Artuš, tedy dalmatin z útulku Čichalov !!! o kterém jsme nedostali ani zmínku o tom, jak se má a jak vše nadále pokračuje. Takže věci se mají tak, že. . . .

 

. . . do útulku Mariánské lázně ho dala sama paní Mgr. Blanka Peldová , která ještě klidně přiznala, že zato zaplatila nemalou částkou. Už od začátku se nám to nezdálo a po týdnu se i potvrdilo, že Spajky byl jen ze všeho vyděšený, změna prostředí a hlavně - zrazená duše. Ukázalo se navíc, že Spajky má viditelné stopy po obojku na krku, jak byl uvázaný na řetězu a následně pak odvezen do útulku Čichalov okr. Žlutice, kde byl ošetřovatelem ošetřen, nasazeny antibiotika a ošetřovatel je i cvičitel, takže shledal pejska naprosto klidným, jen vyděšeným a vystresovaným, no není divu.  Jen pro srovnání Vám tu uvedu pár fotografií . .

foto útulek Čichalov foto útulek Mariánské Lázně

otlačenin má psí chlapeček víc. . 

 

No náhod až až . . . . . :-((( 

Piškotky si už ve výběhu bral s chutí, nechal se i pohladit, zajímal se o hozený klacek a bylo na něm vidět, že vůbec nechápe, kde se to ocitnul. Věk: 3-5 let.

 

BOHUŽEL JE PODZIM, MÁME ŘÍJEN A ZIMA JE STÁLE VĚTŠÍ A VĚTŠÍ. COŽ PRO KRÁTKOSRSTÉ PEJSKY V ÚTULKU V ML NENÍ ALE VŮBEC DOBRÉ.  Jedna věc je ta, že je potřeba buďto všechny rychle umístit, což cca 32 psů to se jen těžko podaří, pak to, že tam nemohou zůstat ale pak i to, že tam zase nějací by zůstat měli, protože se o sebe aspoň trochu zahřejí. Je to tedy strašné, co se děje !!! :-((( a jak je člověk bezmocný.

 

Nyní jsme pro Artuška Spajkyho našli DO alespoň do konce října, a hned začátkem listopadu půjde do jiné DO, jak přes zimu, nebo než se najde pořádný majitel u kterého Artušek Spajky zůstane do konce a prožije krásný život plný rad ost a člověčí lásky, kterou nikdy nepoznal. Myslím si a zatím si stojím, že dát opuštěnému pejskovi aby měl svoje ,,DOMA,, je úplně jednoduché ! Stačí ho jen přijmout.

Je taky hrozné, že pejsek během 1 měsíce a půl vystřídal dva útulky, při čemž v tom posledním ho ,,šoupli,, do prostředí s parvovirozou ! :-(( , a ještě jedno umístění a pak z něj do druhé DO, ale pořád je to menší zlo, než aby onemocněl nebo umrzl nebo umřel hladem.. Takže jsme pomohli a pomáháme jak se dá.

PRO TY Z VÁS, KTEŘÍ BY NÁM S POMOCÍ CHTĚLI TAKÉ POMOCI, URČITĚ MŮŽETE DÁT VĚDĚT VŠEM CO TO PŮJDE, ZDA BY NĚKDO NEADOPTOVAL PEJSKA A NEPOSKYTL MU DOMOV. DÁLE JSME PRO ARTUŠKA SPAJKYHO ZALOŽILI VEŘEJNOU SBÍRKU (finanční i hmotnou), KDE BUDE VŠE ŘÁDNĚ VEDENO A I ZDOKUMENTOVÁNO, PEJSKA SI OHLÍDÁME !! :-)

Děkujeme všem, kterým nejsou osudy pejsků lhostejné, těm kteří se zajímají a snaží se také pomoci!! Přivítáme jak finanční pomoc, tak hmotné dary. Adresu i s číslem účtu máte v podsekci AKTUÁLNĚ : JAKO SEZNAM PŘISPIVATELŮ PRO ARTUŠKA SPAJKYHO, kde pak vše naleznete. To jak se pejsek má a jak mu žití v novém prostředí jde, budeme průběžně přidávat. Ještě jednou děkujeme všem a prosíme o pomoc, jelikož finance na krmivo, na veterinárního lékaře, na dobroty, hračky a samozřejmě i na dopravu jsou velmi velmi potřebné !

Více Info o tom jak a kde včetně fotek naleznete v sekci AKTUÁLNĚ .

 

13.10.2012 19:57

undefined

 Třikrát hurááááá !!!!!!!

Artušek je v dočasné péči! Konečně se na psíka usmálo štěstí :) Už se nachází v teplém Dočasném Domově a bude mít i ,,na čas,, opravdové psí přátele!!
Tímto moc prosíme o finanční pomoc, samozřejmě i nějaký dar pro pejska.
Obrovské nevyjadřetelné !DÍKY!  patří paní Namu Fi , která nejen že nám přispěla svými financemi, ale také tam nenechala  pejska zmrznout nebo nastydnout! Velmi moc děkujeme!!!
Dnes se opravdu stal zázrak! :) :) :) 
Do seznamu přispivatelů (viz níže) přidán další, již druhý přispivatel-pomocník a tudíž člověk, který má srdrce opravdu na tom pravém místě ! Děkujeme !!! :)) 
Namu Fi:

Artuškovo odpoledne... ted spí na kožíšku, v kamnech to praská... :-) 

08.10.2012 23:09

Založen jmenný seznam přispivatelů na Artuška Spajkyho.

Naleznete v podsekci AKTUÁLNĚ nebo ZDE 

07.10.2012 21:33
Dobrý večer všem,
tak máme neděli, venku je mokro a zima a nejen Spajkoušek je venku stále v utulku ML. Bohužel, zatím žádná finanční pomoc nepřišla,abychom mohli být ,,lépe,, připraveni na jeho odvoz a následně okamžitou péči. S Dárečky jako hračky je zatím celkem čas, ale mít připravené krmivo (granule, konzervy, těstoviny, rýži apod.), by už bylo na místě. Přeci jen poštou to jde nějaký čas a je třeba s tím také počítat :) 
Za celou dobu jsme pejskovi Artuškovi Spajkymu zatím skoro sehnali TŘI DOČASNÉ DOMOVY, ale bohužel ani jednO nevyšlO. 
U první by byla kvůli parvo v ohrožení fenka po operaci. . .
u druhé požadovali vysokou fin. půjčku jakoby něco za něco. 

a u třetí mají nenaočkované fretky :-((
Takže pejsek stále zůstává v útulku a čeká a mrzne, ne-li že všem pejskům v útulku najíst dají ,,jen občas,, :-((
Takže URGENTNĚ !!! 
OPRAVDU SE NENAJDE NA 3 TÝDNY NIKDO ??? KDO BY MOHL POSKYTNOUT TEPLO DOMOVA PRO ARTUŠKA SPAJKYHO??? nebo PEJSKA DOGY???
PROSÍM, všichni se zamyslete a NEVÁHEJTE , JE TO OPRAVDU NUTNÁ ZÁLEŽITOST !! A k tomu, jsme shopni Vám pomoci jak finančně tak neustálým kontaktem. Pokud se Vám taková zima nezdá, zkuste si v noci vylézt ven nebo na balkon a vzpomeňte si na Spajkouška. . . :-((
 

Myslím, že k tomuto pohledu není co dodat !! . . .

04.10.2012 21:43

 

Na Artuška Spajkyho veřejně založená sbírka, vše bude řádně vedeno a uveřejníme jména přispivatelů. Děkujeme za každou pomoc a pevně věříme, že pejskovi pomůžeme. Nemužeme spasit svět, ale alespoň se pokusíme zachránit život nejednomu pejskovi !!
CHCI TÍMTO MOC PODĚKOVAT ŠÁRCE HAJŠMANOVÉ, NIKOLE OŘÍŠKOVÉ a JAŇULI GRYGAROVÉ !!! Které v záchraně moc přispívají :) více ve složce ,,Aktuálně,,
 
další i pro facebookaře zde: www.facebook.com/events/492414944110850/ 
 
 
Spajkoušek nezná a nikdy nepoznal co je to mít svoje ,, DOMA,,  
 
24.09.2012 23:47

ARTUŠ / SPAJKY JE V OHROŽENÍ ŽIVOTA !!

! SOS ! SOS ! SOS !

Je to opravdu špatné :( V útulku v Mariánských lázních jsou i jiní akutní pejsci a pomoc stále nepřichází :( Je to už zoufalé :(
Noví majitelé se nehlásí a ani alespon lidé, ke kterým by mohli alespon do DOČASNÉ PÉČE, než by se pro ně našel majitel na stálo. Myslím si, že lidí je spousty, jen najít odvahu a říct si, Ano, jste to právě Vy !! koho tady potřebujeme ! a kdo může pomoci !
Tak neváhejte a piště, ozvěte se a pomozte !!
Spajky je v ohrožení života, už nyní spí na NAVLHLÉM DŘEVĚ BEZ SLÁMY A DEKY, UŽ TEĎ JE V NOCI TAKOVÁ ZIMA, ŽE TAM TAKOVÝTO PEJSEK NEMÁ CO DĚLAT !! KDO MŮŽETE PROSÍM HLASTE SE A POMOZTE ! NEVÁHEJTE A POMOZTE SPAJKYMU, ALESPOŇ JEDNOMU PEJSKOVI Z MNOHA XXXX CO TO VELMMI NUTNĚ POTŘEBUJÍ !!!
Dalmatínek SPAJKY-nová fota
pes
3-5 let 
 

 Pro piškot nebo pohlazení by šel světa kraj !!  Má zrazenou duši. Když bude mít pevnou ruku a věrného pána, bude úžasným společníkem :))
 
Pejsek je nyní v útulku Mariánské Lázně, je to tam ale špatné, málo místa a pejska je třeba umístit než začnou mrazy, protože 4 pejsci na jednu boudu. . . víc nemusím dodávat . . . 
 
Pejsek Artuš-Spajky nezná a nikdy nepoznal co je to mít svoje ,, DOMA,, 
              
 
V PŘÍPADĚ VAŠEHO ZÁJMU NEBO POSKYTNUTÍ DOČASKY MĚ prosím KONTAKTUJTE na: 
dalmatin-rescue@seznam.cz
 

 

<< 1 | 2