! POZOR !

07.01.2016 15:33

17.3. 2012

Travičských případů bezbranných čtyřnohých miláčků přibývá. Veterináři na Litoměřicku ošetřovali další otrávené psy. A místní lidé mají strach. U svých domů nacházejí už i mrtvé kočky a káňata. Policisté zatím zjistili, co obsahují jedovaté návnady - nebezpečný a u nás zakázaný furadan.

„Posledním otráveným je labradorský retrívr. Je na kapačkách, snad ale přežije,“ řekl třebenický strážník Tomáš Rotbauer, který na místě, kde pes návnadu zhltnul, objevil krátce poté další otrávenou rybu. V okolí proto rozvěsil varovné cedule.

Návnady hledali policisté i dobrovolníci

Sad mezi Chodovlicemi a Třebenicemi, kde k poslednímu případu otravy došlo, prohledávali včera psovodi, dobrovolní hasiči a na pomoc přijel i veterinář Marek Káninský, který ve své ordinaci několik otrávených psů zachránil.

Snažili se najít další návnady, které jsou podle veterináře nebezpečné také tím, že jed v nich obsažený se v přírodě rozkládá velmi pomalu. Zabíjet proto může i po dlouhé době.

Furadan je zakázaný

Případ vyšetřují policisté, kteří včera obdrželi výsledky expertizy jedné z nalezených návnad.

„Obsahovala jed furadan, který je u nás zakázaný,“ potvrdila policejní mluvčí Pavla Kofrová. Travič, kterého policisté hledají, je proto podezřelý i z přechovávání omamných látek a jedů.

 

celý článek i s videem naleznete zde: blesk.cz