DŘÍVE 14.08. 2012 NYNÍ 30.10. 2012
undefined

ARTUŠKOVO VIDEO, JEHO PŘÍBĚH V KOSTCE, DĚKUJEME AUTORCE NIKY ;-)) 

Artušek zde: https://www.facebook.com/events/492414944110850/

 

NOVINKY - Artušek Spajky

15.11.2012 22:55

Ahoj všem našim příznivcům a pomocníkům !!! :-)))

tak jsem byla pár dní pryč, ale už jsem tu :-)) Artušek se má naprosto skvěle :-)

a jak již mnozí z vás už ví, dne 17.11. 2012 se koná Klubová výstava dalmatinů ČR, a my tam

budeme !! :-) více o výstavě a jak se tam dostanete zde: https://www.dalmatinklub.com/

Místo konání výstavy je Praha 9-Vinoř Hoffmanův dvůr, budeme tam celý den, takže kdo by jste chtěl nebo měl zájem a jste blízko, můžete nám pro Artuška předat dary přímo tam :-) Nejen že ušetříte za poštovné a balné, ale můžete se s námi i potkat (jak s naší Niky, u které je nyní Artušek v dočasce, tak i se mnou :-)) Budeme se na všechny případné dobré duše moc těšit a samo nejvíce se na Vaše dárečky bude těšit Artušek !!! :-))))) 

Dále aktualizuji sekci přispivatelů pro Artuška !!

Byla nám zapůjčena pro chlapečka klec, samozřejmě ne proto, abychom ho tam zavřeli, ale proto, abychom z ní udělali pro Artuše prozatimní místo odpočinku,bezpečí a jistoty, tedy jeho pelíšku. Samozřejmě jsme také nevěděli, jak bude Artuš reagovat na ostatní členy směčky u Niky, a dle toho co psala Namu, nebylo ani jisté, zda se snesou ty první dny. Artuškovi jsme ale nechtěli působit další stres, ale přeci jen, bylo pořád menší zlo ho dát do klece, kdyby byl agresivní, kdy v té době Niky bydlela v 1+1, takže ho nemohla dát do jiného pokoje stranou, když hrozilo že by nemohli být pesani spolu dohromady, než aby umrzl v útulku !!!!! ALE věci se měly dobře a klec slouží spíše jen že si tam občas Artušek sám zaleze na hanbu :-)) dělá to sám od sebe, když něco provede :-) JENŽE, pelíšek v kleci zabrala bábuška Agneska :) takže Artušek se tam ,,vetře,, jen málo kdy :-DDD Nojono, co naděláte :-DDD každopádné VELKÉ DÍKY PATŘÍ DÁŠE FIALOVÉ ZA ZAPŮJČENÍ KLECE, která nejen, že pro ni jela z domova na chatu, ale i ji přivezla Niky až přímo domů. Zapújčila ji do konce listopadu, a to vše na vlastní náklady !! TAKŽE DÁŠO OBROVSKÉ DÍKY ZA TVOU SKVĚLOU POMOC !!!!! 

Artuška ještě čeká jedna veterinární prohlídka a plné naočkování !! :-)) Takže opět brzy dáme vědět. S Artuškem jsme také již začali cvičit základy poslušnosti a i to mu velmi pomáhá v psychice :-) Díky Niky a Márovi že se tak bezvadně starají a držíme moc palce do dalších dní a do dalšího cvičení s tak šikovným a chytrým chlapečkem :-))

To, jak si Artínek spokojeně vegetí můžete shlédnou na fotkách :-) takže KUK dolu ;-) a zase se brzy ozveme :-)) 

Mára Dvořák: ,,Nedám na ně dopustit :*´´
a pro mě tedy nejkrásnější fotka !!! :-)))

Takhle jednou v Jednu hodinu ráno :D 

První procházka v novém bydlišti :) Švihov u hradu :) Listopad 2012 

Nafukovací pelíšek :-))

První dny...
Artyho oblíbená póza při spaní :D
najdi Artuška... ;-DD

jedna z dnešního odpoledne :) Nic mu neunikne :) 

 Artínek je balónkovej král :-)))

‎:)

 

01.11.2012 22:15

Hezký večer,
tak Artušek jel včera poprvé tramvají a zvládl to bravurně, jsme na něj a prozatimní paničku Niky moc hrdí ! jen tak dál a držíme palce ať se vše daří tak dobře jako do teď :-)
Jinak v
aktualizaci, pejsek kříženec Princ stále nemá domov - útulek Kopřivnice Nový Jičín, dalmatinská princezna s handicapem, je neslyšící v útulku Klatovy také smutná bez domova. 
Pokud o někom víte, kdo by jim dal člověčí lásku a dal jim ŠANCI, sdílejte nebo se ozvěte, napište. 
Děkuji všem a i za soukromé dvě krásné a děkovné zprávy, jak jsme Artuškovi pomohli, opravdu moc děkujeme. 

 

A Další skvělá novinka!! 

POMOC PŘIŠLA I Z PRAHY !! Z OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ STRANA PSA !!

MOC DĚKUJEME !!

občanské sdružení Strana psa nám také pomáhá najít domov pro Artuška, tím, že si ho přidali na web, více zde:

https://www.stranapsa.cz/novinky/dalmatin-artus-hleda-novy-domov
 

Dále Artušek si hraje na tuleňka :-))

Artušek poctivě stoluje :-)) 

 

30.10.2012 20:44

ARTUŠEK SPAJKY JE TEDY OFICIÁLNĚ PŘEJMENOVANÝ NA ARTUŠE !! 

Video viz kuk nahoru ;-) díky autorce Niky !!! :-))

Krásný zimní večer a Artušek Spajky byl ofiko pojmenován na Artuška :) a aby to mohl řádně oslavit, rozhodl se včera, že vyrazí sám do města. Cestou očůral všechny stromečky co potkal, běžel přes celou ulici aaaž do parku. Nejdříve za ním běžel páníček a hned za ním vyběhla panička :) Oba běželi za Artuškem a Artušek si výhledový útěk náležitě užíval :-)) Panička vyběhla jen v kraťáskách a v tričku, a cestou málem infarkt a to běžela ještě v pantoflích, právě si čerstvě obarvila hlavu barvou a každý kdo viděl tuhle podívanou se musel tedy bavit. Páníček měl nervíky taky na šnůrce . . .
No, nyní už se tomu všichni smějeme :) , ale včera večer to tedy byla hrůza, panička si musela udělat Grog aby mohla mluvit jak byla zmrzlá. Vždy, když Artušek očůrával keřík nebo strom, páníček nabral ze všechn sil a snažil se ho dohonit a v tu chvíli Artušek dočůral, uskočil :-D a frnk. . . 

Artušek běžel opravdu výhledově :-) :-) :-) pěkně si prohlížel okolí a sem tam pokouknul na páníčka s paničkou, jestli běží za ním . . . :-DDD 
 

Cestou ho zaujala malá ratličí psí slečna a tak se zastavil, v tu chvíli zaregistroval hysterický řev paničky a ihned na přivolání se vrátil. Byl radostný a vrtěl ocáskem, že panička a páníček se proběhli městem na oslavu s ním :-) zkrátka byl vysmátý jako lečo :-))

Poté ho panička čapla a honem honem domů do teplíčka. A Artušek na hambu. . .

Samozřejmě okamžitě pochopil co provedl a začal se kát. . .

Pozitivní a velký úspěch na tom všem je, že u Artuška už funguje odvolání a přivolání, i když ne jak bychom si představovali, ale už to je obrovský úspěch. Stále je třeba na něm pracovat ;-)

To že to bude s Artuškem na dlouhou dobu víme a s tím jsme do toho šli, proto je velmi velmi důležité při jakémkoliv vychílení nebo nezvládnutí situace neházet flintu do žita. 

S Artuškem už začínáme pěkně cvičit a výchova pokračuje zdárně kupředu. Pracujeme na tom stále intenzivněji a Artušek dělá velké pokroky. S výcvikem je ještě čas, ale profesionální přístup už je samozřejmostí :-) A ještě další pozitivum je, že Artušík už zůstane u Niky do té doby, než mu najdeme nového pořádného majitele :-) 

A také jsme bohužel zjistili, že Má Artušek spilované zuby, nojo, hold někteří ,,debili,, to dělají :-((

Artušek je velmi osobitý a flegmatický pejsek :-)

A ještě, zajímá Vás, jak se tohle všechno stalo???

jelikož se Niky s mužem stěhují, včera přišel páník domů že odveze do nového pár věcí a nechal si dole samozřejmě otevřené dveře. Jen otevřel dveře do bytu, Artušek frnk. . .  no a ostatní už znáte :-) Důležité je, že vše dobře dopadlo a nic se nikomu nestalo. 

A ještě nutno říct, že Artuškovo chování je po tom všem, co má za sebou naprosto normální, ba naopak až překvapivě dobré :-) 

FOTO PŘIPRAVUJI :) Nový přispivatel v seznamu přidán, děkujeme !!! :-)

TAKÉ VELKÉ PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ OBCHŮDKU DALMATHO VENGLÁŘOVÝM, KTEŘÍ DAROVALI SPOUSTU DOBROT , GRANULEK, KUŘECÍ STEHNA A FROLÍKY.  

S pejskem se hodně pomazlili, nacpali ho dobrotama a popřáli mu do života hodně štěstí. Artušek se choval velmi vzorně a moc se jim líbil. 

 

DĚKUJI VŠEM !!! KTEŘÍ MI POSKYTUJÍ POMOC, DĚKUJI ZA DOČASNÝ DOMOV A DĚKUJI ZA VŠE CO MI POMOHLO A POMÁHÁ PŘEŽÍT !!!

VÁŠ ARTUŠEK 

27.10.2012 23:58

Dnes prozatím foto, na Artuška už hlavní velitelka smečky Agneska začíná být hodná a pustila ho i k páníčkům do postýlky :) 

Dnes jen foto a zítra napíšu víc, díky moc Niky !! Skvěle a jen tak dál :)) 

Takže zítra se dozvíte jak to s Artíkem pěkně pokračuje a co vše už zvládá a také s čím u něj začínáme. 

25.10.2012 01:51

Uvedu jen psaní Niky, myslím že to bohatě stačí a úsměv a klid vám to do duše vnese stejně jako mě, Díky moc Niky !!! :-)) 

Pracujeme na něm ve dne v noci... Ráno ho muchláme... odpoledne cvičíme... večer děláme lumpárny a přes noc budíme z ošklivých nočních mur. Artušek si nás velmi chrání a je to největší piškotofil co znám :) Co jen dodat.... asi jen to, že když se mu podíváte do očí a představíte si co zažil, začnou Vás pálet oči. Když zavrtí a chce si hrát usměji se začnou mi stékat slzy nad jeho sílou a chutí bojovat. Zapomenout na to vše a zapamatovat si jen to, co já chci aby znal. Hrát si, procházky, jíst je základ ale ta chuť se učit aby se stal skvělým společníkem... na to nemám slov.... Seznámila jsem ho s pár přáteli a když začnou nevěřícně kroutit hlavou tak mám zas to pálení očí. Všichni ho milují a obdivují. Je skvělej. Je jen jedna věc, kterou nedokážu pochopit a to je jeho důvěra k člověku potom všem... 

Více zde: https://dog-factory.webnode.cz/artusek/ 

Artušek se svýma novýma holkama Agnežkou a Claríkem :-))

23.10.2012 20:20

Bohužel mě po tři dny zachvátila zvracivá, takže Info ze včerejška je tu :-)

Včera byl Artušek u Veterináře a kromě parazitů a zapařeného ouška je zdravý jako rybička :))

dle slov Niky: 

tak Artušek má 30kg, dostal odčervení, v uchu zánět nemá, teplotu nemá, dostal šampon na otlaky a je v dobrém zdravotním stavu a kondici. Zamiloval se do sestřičky od které dostal tisíc piškotů a kostičky na zoubky. Paní veterinářka mu tipuje dva roky. 

 

Já mu tedy tipuju 3-4 roky :-) Video z procházky a Niky a psíma holkama :-) :-) :-) 

zde: https://www.facebook.com/events/492414944110850/?fref=ts 

 

Arty vše zvládá moc dobře :) jsme na něj a na Niky moc a moc hrdí !!! :-))) sice je na jeho psychice ještě potřeba pracovat a to i na jeho výchově a i na socializaci jak s lidmi tak s ostatními pejsky, ale ke všemu přistupujeme pěkně v klidu :) Artymu se vše líbí :-) nejvíce samozřejmě ležení v posteli, kam jsme mu to prozatím utli, a gaučing mu také není vůbec cizí.

Artušek je neuvěřitelně hravý, . . . miluje dovádění se psíma holkama a pro míček by se uběhal :) Spolu s ním bydlí i morče, na které ze začátku koukal jako na jídlo, takže ho chtěl trochu lovit, ale už dnes se na něj chodí ,,jen,, koukat jestli tam je a hlídá si celou svou psí domácnost. :)

Přesně jak to bývá,... než si jde psí chlapeček lehnout, stokrát vstane a dojde si zkontrolovat, zda v ložnici jsou jeho lidé :), pak dojde zkontrolovat psí holky, jestli mu neodešly a nakonec to morče :) Vždy než zalehne, tuto ,,kontrolu,, zopakuje několikrát za sebou, a když už je opravdu ujištěn, že jsou všichni doma a nikdo nikam neodejde, konečně si také lehne a spinká spokojeně až do rána. Ale je pořád jako kdyby jedním okem spal a druhým vstával, stále chodí a kouká :)

Artušek na Niky nedá dopustit :) chodí s ní i do vany, kde před koupelnou celou dobu čeká, než Niky vyleze ven, chodí s ní po celém bytě, vaří s ní, prostě bez ní ani ránu. Bude mu chvilku trvat, než pochopí, že mu Niky neuteče, ale už teď je skvělé, jaké dělá Arty bezva pokroky. Niky díky moc !!!

A ještě pro vás ostatní,...

Info podáme zase brzy :)) držte Artymu moc palce :-))) 

 

20.10.2012 21:59

Artuška dnes jela navštívit Niky s tím, že si ho odveze. Na jak dlouho, to se ještě uvidí. Protože je to mnohem dříve, než jak bylo naplánováno a dohodnuto na 1. listopadu, budeme umístění chlapečka prostě muset přizpůsobit. Ikdyž není dobré, aby cestoval tam a zpět, je to pořád menší zlo, než aby v útulku umrzl, nastydnul nebo chytil parvovirozu. . .

Namu se nám tedy nabídla, že po pár dnech, až si také s maminkou odpočinou, by u nich mohl Arty zase chvíli pobýt, no uvidíme jak to vše také bude pejsek zvládat. Ikdyž je to velmi náročné, tak jeho psychika je nyní pro nás nejdůležitější.

Po telefonátu s Niky vám podávám info, jak se Arty krásně aklimatizoval, s fenkama Agnežkou a Clariskou se krásně zkamarádil a i cestu autem si náramně užíval :) celou cestu pečlivě študoval řízení :-)  Níže vložím odkaz na video a můžete se podívat, jak to našemu šikovnému chlapečkovi krásně šlo :) Paní Namu, mamince Namu a Niky s přítelem mužem patří velké díky !!! 

V pondělí se Niky chystá s Artuškem na Veterinu, pejsek je navíc zablešený, nafouklé bříško a bude mít těch parazitů určitě víc. Dále budeme postupně zlepšovat jeho psychiku a učit ho vše, co je potřeba. Artušek je velmi velmi chytrý a společensky oddaný pes, dělá vše s velkým nadšením a vervou a patřičně si užívá každý dotyk a přízeň člověka. Už nyní je jasné, že z něho bude pejsek, který až najde svého člověka, tedy svého pána, bude mu věrný tělem i duší. Přesto všechno, co má za sebou, má stále obrovskou vůli žít a má řekla bych obrovkou vnitřní sílu, která ho tahne kupředu.

Takže Artušku, ať se Ti u Niky líbí a zítra se Ti zase ozveme abys nám mohl říct, jak ses celý den měl :) 

odkaz na video: https://www.facebook.com/events/492414944110850/?fref=ts 

DĚKUJEME DALŠÍM PŘISPIVATELKÁM, které přispěly obě již podruhé !!! Lence za finance a  Namu, která přispěla opravdu velkou částkou. Děkujeme moc !!! :) :) více v seznamu přispivatelů . . . 

,,Artušek už spinká´´ :) :)

18.10.2012 17:46

Máme další Info a foto ! :-) Také VELKÉ DÍKY LENCE POLÍVKOVÉ ! která neváhala a poslala ohlávku, kterou jsme navrhli pro rychlé řešení při venčení Artuška Spajkyho. Ohlávka dorazila poštou opravdu hned druhý den, takže neuvěřitelně rychle a  nyní ho maminka Namu může venčit téměř na malíčku prstu ;-) 

Dle slov co nám napsala Namu Fi :

 ,,Ohlávka dnes přišla, děkujeme moc! Je to teda skvělý vynález. Spajkovi jsme ji dali jen na pět minut, prošli s ním po zahradě a zase sundali, aby si zvyknul pomalu. Jinak jsme s ním byli celé odpolene na zahradě, a mimo dvou pokusů přes zed byl úplně fajnový. Když se nejdříve vyběhal tak si k nám lehnul do houfu. Seděly jsme tam s mámou pod lískou, moje Elza vedle mne. Pohodička smile´´

A dále nám Namu napsala:

,,Artuška Spajkyho dnes v noci někdo vyměnil... :-)
Pořád sice dělá lumpárny, ale dnes poprvé je vidět, že se na nás napojil. Niky pro něj měla zítra přijet, ale nakonec to vyšlo tak, že to necháme a Niky přijede až v sobotu, na návštěvu. Kdyby se něco přihodilo, tak je připravená přijet hned, ale jak to dnees probíhalo, vypadá to, že to nebude nutné. ´´

Dnes s ním bylo příjemné odpoledne, viz foto 

Namu Fi: ,Rybičky nemáme, ale Spajky docela hodně pije vodu. První den vypil snad celý kbelík. Jo, a také jsme zjistili, že lépe slyší na jméno ARTY, než na Spajka. ´´

 

Takže posíláme obrovský pozdrav 70.-ti leté mamince a Namu Fi :))  a také velké pohlazení pejskům !!

Děkujeme že jste se nevzdaly a pomáháte nám s bojem o pejskův život, který už trvá tak tak vyčerpávajícně dlouho !! 

16.10.2012 18:09

20:57

Takže věci se mají ještě úplně jinak Pejsek zústává u paní Namu s tím, že v sobotu naše Niky pojede na návštěvu. Přiveze s sebou i ohlávku a uvidí se, buďto si ho odveze s sebou nebo tam ještě zůstane, každopádně je nyní nejdůležitější, že TO? CO JE PRO PEJSKA NEJLEPŠÍ, se snažíme zařídit. Tohle je tedy nejnovější Info jak vše pojračuje. Naléhat na Vás s pomocí příspěvků finančních už nebudu, kdo chce pomoci pomůže, kdo nechce nepomůže, je to jen a jen na Vás, ovšem přesvědčit se, že to opravdu funguje jste se již mohli všichni. Samozřejmě pomáhat je potřeba neustále a průběžně, protože pejska zajistit je přirozeně samozřejmost ! 
Díky všem, co jste s námi !!!

 

18:09

Hezké odpoledne Všem, píšu až teď, celou noc jsem bydlela na WC. . . Nyní už lezu aspoň po čtyřech, takže: 
Zítra v cca 16. - 17.00 hodin si přijedeme pro Artuška Spajkyho, jede pro něj Niky. Nikča ho bude mít doma a my ji budeme pomáhat se vším!! Takže držte palce ať vše dobře klapne a povede se. 
Pokud tady píšete, že chcete finančně pomoct je právě Váš čas !!! Potřebujeme na to všechno mít ! Takže ikdyby každý z Vás poslal 100 nebo 200 kč,- strašně moc nám to pomůže. Více kam posílat zde :
https://dalmatin-rescue.webnode.cz/seznam-sprispivatelu-/ 
DĚKUJI VŠEM A URČITĚ DÁME VĚDĚT.  

 

JAKO POMOCNÍK S MAMINKOU PANÍ NAMU FI :-))
U JEZÍRKA :-)

 

 

15.10.2012 18:05

ARTUŠEK SPAJKY UŽ PODRUHÉ VYSÍLÁ

! SOS ! SOS ! SOS !

BOHUŽEL V DOČASCE KDE NYNÍ JE, KOUSEK U TACHOVA, HO NEZVLÁDAJÍ, PEJSEK JE NA NĚ MOC SILNÝ. PANÍ JE ROZHODNUTÁ HO DO STŘEDY VRÁTIT NEBO HO DÁT NA VÝCVIK ZA 6.000 S TÍM, ŽE JI TO PAK JAK SAMA NAPSALA SPLATÍME, když dojdou nějaké dary. ALE TO NENÍ VŮBEC MOŽNÉ tak vysoká částka!!! 

PROTO STRAŠNĚ MOC PROSÍME, LIDI ZLATÍ, JDE O 14 DNÍ POSKYTNUTÍ DOMOVA PRO PEJSKA ARTUŠKA SPAJKYHO !!! POMOZTE MU ! VĚŘTE, ŽE TEN PEJSEK ZATO STOJÍ. O JEHO ŽIVOT BOJUJI UŽ OD ZAČÁTKU SRPNA !!!

A NYNÍ JDE JEN O 14 DNÍ DO DOČASNÉ PÉČE !! OZVĚTE SE !! ČEKÁME PRÁVĚ NA VÁS !!!

1 | 2 >>